مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تبریز با تاکید به اینکه در تبریز ۲۰۱۸ مدیران و کارشناسان فضای سبز آبروی شهر را حفظ می کنند، گفت: توجه ویژه به طراحی های فضای سبز، تجهیز سرویس های بهداشتی، گلکاری های بدیع و خلاقانه، از جمله ضرورت های فضای سبز در تبریز ۲۰۱۸ است.

گلکاری های حجمی متنوع همزمان با تبریز ۲۰۱۸ از راه می رسند/ خرید ۳۶۰ هزار پیاز لاله جدید برای بهار ۹۷
به گزارش آدینه پرس: محمدحسین حسن زاده در جلسه مشترک با مدیران فضای سبز مناطق مختلف تبریز با بیان این مطلب اظهار داشت: در این راستا باید مسئولیت پذیری خود را بیش از پیش کرده و در این بین مدیری موفق است که بیشترین اعتبارات را برای توسعه فضای سبز مدنظر قرار دهد.

حسن زاده اصلی ترین وظیفه فضای سبز را حفظ باغات دانسته و افزود: باغ های مختلفی در محدوده سردرود، باسمنج، پارک بزرگ و… وجود دارد که نگهداری از آنها باید برای ما اولویت محسوب شود.

وی ادامه داد: باید بدون توجه به مالکیت باغ ها ، تنها این را در نظر داشته باشیم که نگهدار

به گفته مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تبریز، طی چهار سال گذشته نیز با حمایت مسئولان استانی تا جای ممکن با تغییر کاربری ها مقابله کرده ایم.

حسن زاده در بخش دیگری از سخنان خود به لزوم هماهنگی مدیران فضای سبز با واحد حفظ و گسترش اشاره داشته و گفت: در این بین باید خدمات دهی و نگهداری از فضای سبز مجتمع های مسکونی بزرگ را در دستور کار داشته باشیم تا ضعف مالی و مشکلات ساکنان این مجتمع ها منجر به از بین رفتن فضای سبز این محوطه ها نشود.

وی همچنین به لزوم تحول در طراحی های فضای سبز تبریز نیز اشاره کرده و افزود: هر چند به تازگی در این حیطه تحولاتی در فضای سبز دیده می شود ولی این برای ما کافی نیست . به همین منظور جهت بازآموزی و به روز کردن معلومات، آموزش ضمن خدمت در قالب کلاس و کارگاههای آموزشی برای کارشناسان فضای سبز در نظر گرفته شده است تا کیفیت و مقاومت فضای سبز خود را افزایش دهیم.

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تبریزخاطرنشان کرد: زمستان امسال در آستانه تبریز ۲۰۱۸، شاهد طرح های گلکاری حجمی متنوعی در سطح تبریز خواهیم بود که از آبان ماه سازه های آن آماده شده و گلهای مناسب جهت کاشت نیز تهیه می شوند.

حسن زاده در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر لزوم بازنگری در نگهدای از سرویس های بهداشتی بوستان های تبریز، تصریح کرد: در امسال نگهداری سرویس های بهداشتی را به پیمانکار های مجزا می دهیم تا نواقص موجود در این خصوص رفع شود.

وی افزود: در ۲۰۱۸، تبریز به عنوان شهری جهانی و هویت دار خواهد بود.

حسن زاده گفت: برخی رفوژهای سطح شهر چمن کاری نیستند و ظاهری نازیبا دارند که باید از پاییز امسال برای تغییرات اساسی آنها تلاش کنیم .

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تبریز از خرید ۳۶۰ هزار پیاز لاله برای شکوفایی در بهار ۹۷ خبر داده و گفت: امسال به طور محدودی در سطح شهر شاهد لاله کاری خواهیم بود که جز ائل گلی، در محوطه مقبره الشعرا ، موزه قاجار و شهرداری مرکز پیاز لاله کاشته می شود.

وی با تاکید بر اینکه گلهای کاشته شده در سطح شهر باید تماما از نوع درجه یک باشند، اظهار داشت: ما به جنس درجه ۲ نیازی نداریم و هیچ همکاری نباید چنین جنسی را برای کاشت در سطح شهر خریداری کند ؛ در واقع کمیت باعث از بین رفتن کیفیت نباشد.

ی و حفاظت از باغات وظیفه ما محسوب می شود و باید در این راستا خدمات مورد نیاز را به شهروندان ارائه دهیم.