خبرگزاری خبرکده//- مدیرعامل سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری سنندج گفت: به منظور کمک به آسیب دیدگان زلزله در غرب استان کرمانشاه، تیم امداد و نجات این سازمان به این مناطق اعزام شد.

تیم امداد و نجات سازمان آتش نشانی سنندج به مناطق زلزله زده اعزام شد
رامین اسدنژاد روز پنجشنبه اظهار کرد: با توجه به اعلام آمادگی آتش نشانان برای حضور در مناطق زلزله زده، ۱۵ نفر از نیروهای ماهر و با تجربه در قالب این تیم امروز به مناطق زلزله زده سرپل ذهاب اعزام شدند.
وی افزود: علاوه بر اعزام این تعداد آتش نشان، یک دستگاه نیسان حامل مواد خوراکی و البسه نیز که توسط نیروهای این سازمان جمع آوری شده بود برای کمک به مردم به این مناطق، ارسال شد.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج تاکید کرد: یک دستگاه خودرو حاوی تجهیزاتی همچون فک های باز کننده، قیچی برش، هوا و گاز، انواع دیلم، موتور برق و موتور جوش نیز همراه این تیم امدادی به منطقه اعزام شده است.
اسدنژاد یادآور شد: همچنین با توجه به اینکه آب آشامیدنی در این مناطق کم است یک دستگاه تانکر حمل آب که کاملا شست و شو شده و کلر زنی نیز انجام گرفته جهت آبرسانی به این مناطق اعزام شد.
به گفته وی، یک دستگاه اتوبوس نیز از طریق سازمان اتوبوسرانی سنندج برای جابجایی نیروها و انجام خدمات دیگر به مناطق زلزله زده غرب استان کرمانشاه فرستاده شد.
وی اضافه کرد: تا زمانی که مدیریت بحران استان کرمانشاه اعلام کند نیروهای آتش نشانی در مناطق زلزله زده حضور خواهند داشت و عملیات امداد رسانی را انجام می دهند.
به گزارش ایرنا، زمین لرزه شدیدی ساعت ۲۱:۴۸ شامگاه یکشنبه ۲۱ آبان ۹۶ با قدرت ۷.۳ درجه در مقیاس درونی زمین (ریشتر) در ژرفای ۹.۳۳ کیلومتری زمین استان های کرمانشاه، ایلام و کردستان و بخش های گسترده ای از غرب و شمال غرب کشور را لرزاند و تاکنون بیش از ۳۵۰ پس لرزه با قدرت سه ریشتر به بالا در این منطقه ثبت شده است.
کانون این زمین لرزه مرز ایران و عراق نزدیکی شهر ازگله در استان کرمانشاه گزارش شده که زیان ها و خسارت های مالی و جانی زیادی به بار آورده است.
زلزله ۷.۳ ریشتری یکشنبه شب در استان کرمانشاه تاکنون ۴۳۲ کشته و هفت هزار و ۸۱۷ مصدوم داشته است، این زلزله به هفت شهرستان و یک هزار و ۹۵۰ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد//خبرگزاری ایرنا//