مازندران آنلاین – ساری – عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس با اشاره به بی خانمانی ۱۲ هزار خانواده در کرمانشاه گفت: تخریب بیمارستان با دو سال قدمت نیز پذیرفتنی نیست.

حسین نیازآذری در گفتگو با خبرنگار مهر با ابراز تاسف از وقوع زلزله کرمانشاه ، جان باختن تعدادی از را تسلیت گفت و اظهار داشت: اگر چه زلزله بر اساس فعال شدن گسل ها اتفاق می افتد و این آخرین حادثه طبیعی نخواهد بود اما باید در اجرای پروژه های عمرانی دقت و نظارت جدی صورت گیرد.
عضوهیئت رییسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی دست اندرکاران انجام پروژه های عمرانی را خطاب قرار دادو افزود: فعالان حوزه تاسیسات و ساختمانها بویژه وزارت راه و شهرسازی ، سازمان نظام مهندسی و شهرداری ها به همراه همه فعالان در این عرصه که مسئولیت ساخت را در کشوربرعهده دارند باید جدی تر عمل کنند و حساسیت بیشتری نشان دهند.
وی ادامه داد : رئیس مجلس شورای اسلامی کمیسیون عمران را مامور کرد تا ابعاد خسارت رادر مناطق حادثه دیده به خصوص در حوزه ساختمان و تاسیسات عمومی بررسی کند.
نماینده بابل در مجلس با بیان اینکه بسیاری از ساختمانهای جدید تخریب شدند، یاد آور شد : پذیرفتنی نیست بیمارستانی که دو سال از ساخت آن می گذرد و پناهگاه و مامنی برای جان مردم است تخریب شده و مردم در امان نباشند این موضوع با جدیت از سوی مجلس در حال پیگیری است.
نیاز آذری تصریح کرد: وزیر کشور به مجلس دعوت شد و از آخرین وضعیت امدادی به مناطق زلزله زده کرمانشاه گزارشی را ارائه کرد.
نماینده بابل در مجلس اظهار داشت: کمک های دولتی و مردمی به شهر های حادثه دیده ارسال شد و در بابل هم مردم نوعدوست این شهر با اهداء کمک هایی قابل توجه هموطنان خود را یاری کردند .
وی جمعیت هلال احمر را نقطه امید در بحرانها دانست و گفت: این جمعیت با تخصص و تجربه در عملیات امداو نجات همواره با نگاهی انقلابی در میدان حضور دارد .
نیاز آذری با اشاره به اینکه ۱۲ هزار خانواده در کرمانشاه بی خانمان شدند ،خاطر نشان کرد :مردم با سپردن کمک های خودبه مبادی رسمی دغدغه ای برای ارسال نداشته باشند.