معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد گفت: ایران در بین ۱۰ کشور اول دنیا که دارای بالاترین آمار تصادفات منجر به فوت است، قرار دارد.
به گزارش خبرکده شهری، وحید برکچی در مراسم یادمان قربانیان سوانح رانندگی که در تالار شهر شهرداری مشهد برگزار شد، بیان کرد: آنچه امروز دغدغه اصلی دولت‌ها در جوامع گوناگون به شمار می‌رود توسعه شبکه حمل و نقلی برای پاسخگویی به نیاز سفر است.
وی افزود: پاسخگویی به نیازی که پویایی زندگی و رشد اقتصادی را به همراه خواهد داشت لذا متاسفانه در میان شبکه حمل و نقلی موجود، معابر دورنشهری و جاده‌های برونشهری با بیشترین سهم تقاضای سفر، بیشترین آمار مرگ و میر را نیز به خود اختصاص داده‌اند.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد تصریح کرد: براساس گزارش وضعیت جهانی ایمنی راه‌ها که توسط سازمان بهداشت جهانی منتشر شده است سالیانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در دنیا بر اثر سوانح رانندگی جان خود را از دست می‌دهند و بین ۲۰ تا ۴۰ میلیون نفر نیز مجروح می‌شوند.
برکچی اضافه کرد: براساس همین گزارش پیش‌بینی می‌شود، صدمات ناشی از سوانح جاده‌ای به عنوان پنجمین عامل اصلی مرگ و میر در سال ۲۰۳۰ معرفی شود.
وی تصریح کرد: متاسفانه بسیاری از کشورهای در حال توسعه از جمله ایران در حال حاضر با این مشکل دست و پنجه نرم می‌کنند به گونه‌ای که آمار متوسط مرگ و میر سالیانه ناشی از سوانح رانندگی در کشورهای توسعه یافته به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت، کمتر از ۸ است در حالی که متاسفانه به طور متوسط در کشورهای در حال توسعه از جمله ایران سالیانه به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت بالای ۱۹ نفر مرگ و میر ناشی از سوانح رانندگی گزارش شده است که البته این آمار صرفا برای ایران، از این رقم بالاتر است.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد گفت: در حال حاضر ۹۰ درصد مرگ و میر سوانح جاده‌ای در کشورهای در حال توسعه و نیمه توسعه یافته رخ می‌دهد در حالی که مردم این کشورها تنها ۴۸ درصد وسایل نقلیه موتوری دنیا را در اختیار دارند.
برکچی گفت: همچنین ۵۰ درصد این مرگ و میر در دنیا عابران پیاده، دوچرخه‌سواران و موتورسواران هستند در حالی که سهم مرگ و میر عابر پیاده، دوچرخه و موتورسیکلت در کشورهای در حال توسعه، به بالای ۷۰ درصد می‌رسد که این آمار با آمار مرگ و میر ناشی از تصادفات رانندگی در مشهد نیز نزدیکی بسیاری دارد.
وی به متوسط زیان اقتصادی سوانح رانندگی اشاره کرد و ادامه داد: متوسط زیان اقتصادی ناشی از سوانح در کشورهای توسعه یافته حدود ۲ درصد تولید ناخالص ملی است در حالیکه این رقم در کشورهای در حال توسعه حدود۴ درصد تولید ناخالص ملی است اما وضعیت کشور ایران از این هم ناراحت کننده‌تر است.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد اضافه کرد: پژوهشکده حمل و نقل ایران وابسته به وزارت راه و شهرسازی زیان اقتصادی ناشی از سوانح رانندگی در ایران را حدود ۷ درصد تولید ناخالص ملی گزارش کرده است؛ این آمار همه گویای این واقعیت است که متاسفانه ایران جز ۱۰ کشور اول دنیاست که بالاترین آمار تصادفات منجر به فوت را به خود اختصاص داده است.
وی ادامه داد: یکی از اصول اساسی در جهت رسیدن به اهداف توسعه پایدار، حذف و یا کاهش نقش مرگبار جاده‌ها، به موازات توسعه شبکه معابر شهری و برون شهری یا به عبارت دیگر توسعه نقش حیاتی جاده‌ها است.
برکچی اضافه کرد: مجموعه شهرداری مشهد در حوزه حمل و نقل و پلیس راهور در سال‌های اخیر دست به اقدامات قابل توجهی به منظور افزایش شاخص ایمنی و کاهش سوانح رانندگی انجام داده‌اند.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد به این اقدامات اشاره کرد و گفت: از جمله این اقدامات می‌توان به انجام مطالعات بازرسی ایمنی و اجرای بخشی از این مطالعات، انجام مطالعات ایمن‌سازی معابر بزرگراهی و انجام بخشی از آن، اجرای طرح‌های اصلاح هندسی نقاط حادثه‌خیز، استفاده از دوربین‌های کنترل سرعت و ثبت سایر تخلفات، معاینه فنی خودروها، ساماندهی ایستگاه‌های ناوگان حمل و نقل عمومی شهر، ایجاد بانک اطلاعات تصادفات، اعمال و اجرای قانون بر قسمتی از تخلفات رانندگی صورت گرفته اشاره کرد.
وی اضافه کرد: این اقدامات تا حد زیادی به تغییر شیب صعودی نمودار تصادفات منجر به فوت و جرح کمک کرده است به طوری که تعداد فوت شدگان در سال۸۴ از ۴۸۴ نفر به ۲۵۵ نفر در سال ۹۵ رسیده است.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد گفت: با این حال امروزه مشهد مقدس و در مجموع خراسان به شدت از تصادفات رانندگی منجر به فوت و جرح رنج می‌برد و روز به روز بر شمار خانواده‌های داغ دیده در این خصوص افزوده می‌شود اما راه حل توجه ویژه به منافع همگانی در کنار منافع شخصی است.
برکچی تصریح کرد: به عبارت دیگر اقدامات فوری دست اندرکاران عرصه مهندسی حمل و نقل در کنار اقدامات شایسته و بایسته پلیس راهور، خودروسازان و از همه مهم‌تر همکاری عموم مردم در کنار یکدیگر و با ایجاد اتحاد در عرصه پیشرفت‌های فرهنگی، اجتماعی، مهندسی و نظارتی تنها راه حل کوتاه مدت کاهش قابل توجه تلفات ناشی از سوانح رانندگی و افزایش قابل توجه شاخص ایمنی در راه‌ها است.
وی بیان کرد: مهم‌ترین مطلبی که امروز در اغلب کشورهای توسعه یافته به چشم می‌خورد، فرهنگ بالای مردم در استفاده از زیرساخت‌های حمل و نقل است، به جرات می‌توان گفت ما به لحاظ تکنولوژی ترافیک از این کشورها عقب نیستیم لذا در مباحث مدیریتی و به خصوص در احیای فرهنگ ترافیک به شدت دچار کاستی شده‌ایم.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد گفت: هماهنگی شدید بین ارگان‌های ارائه کننده خدمات حمل و نقلی و حس همدلی بین پرسنل آن‌ها از دلایل اصلی موفقیت در شاخه‌های گوناگون موضوعات مرتبط با حمل و نقل از جمله ایمنی و کاهش سوانح رانندگی است.
برکپی اضافه کرد: اگر همکاری پلیس ترافیک، ارگان‌های فنی و اجرایی، تولیدکنندگان خودرو و عموم مردم با یکدیگر به درجاتی بالاتر از وضع کنونی برسد در واقع به آن نقطه موفقیت می‌رسیم که حل آن دسته از مشکلات که منفعیت همگانی دارد در جامعه نهادینه می‌شود و البته سوانح رانندگی از جمله این مشکلات است.
منبع:پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد