ه گزارش خبرگزاری خانه ملت، سید مهدی مقدسی در صحن رسمی شورای اسلامی شهر اراک اظهار داشت: قانون مالیات بر ارزش افزوده در حال تغییر است، در قانون مالیات ارزش افزوده باید سهم بیشتری برای شهرداری ها قایل شد، چراکه شهرداری ها در واقع خدمات رایگان زیادی را ارایه می کنند.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی، افزود: یکی از حوزه های درآمدی شهرداری موضوع ساخت و ساز است که متاسفانه در سال های گذشته با رکود بخش صنعت ساختمان این آسیب پذیری متوجه همه شهرداری ها شده و خیلی از شهرداری های شهرهای کوچک توان پرداخت حقوق پرسنل را ندارند ولی مطالبه خدمات توسط مردم وجود دارد.

مقدسی بیان داشت: در فراکسیون عمران شهری چند لایحه مورد بحث و بررسی قرار دارد و لایحه مدیریت شهری از سال ها قبل در دولت مطرح می باشد ولی متاسفانه چه در این دولت چه دولت های گذشته، نمی خواهند وظایف واختیارات را به شوراهای اسلامی واگذار کنند.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس خاطرنشان ساخت: پیشنهاد کرده ایم که بایستی مثل کشورهای دیگر شهردار در شهرها محور باشند و وظایف از دیگر دستگاه ها منفک و به شهرداری ها الحاق شود، همچنین منابع بیشتری در اختیار شهرداری ها قرار داده شود.

مقدسی در بخش دیگر سخنان خود تصریح کرد: از دولت انتظار داریم که لایحه مدیریت واحد شهری و لایحه درآمدهای پایدار شهرداری ها را هر چه زودتر به مجلس شورای اسلامی بفرستند چراکه شهرداری متولی خدمات رسانی در شهرها است و باید بیش از گذشته مورد حمایت قرار بگیرد.

وی در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: انتظار و توقع است که شهرداری اراک طرح هایی ارایه دهند که اولا عملیاتی باشد و دیگر اینکه ظرفیت مردم را در آن بگنجانند و مورد بعد اینکه واقعیت های موجود در حوزه مدیریت شهری را درک کنیم، به طور مثال طرح ۵۵ متری اراک یک هزار میلیارد تومان فقط تملک دارد، در حال که بودجه شهرداری در سال ۹۶ فقط ۵۰۰ میلیارد تومان است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: چنانچه به طور خوشبینانه هم نگاه کنیم، ۶۵درصد انحراف از برنامه ریزی بودجه داریم، بودجه با پنج تا ده درصد انحراف پیش بینی می شود و در کشورهای پیشرفته حتی برای پنج درصد انحراف در بودجه نیز باید دلیل قانع کننده مطرح شود.

مقدسی بیان داشت: برای خروج از این انحراف باید هم فکری کنیم، اعضای کمیسیون بودجه شورا و شهردار با تجربه ای که دارد، به برنامه ریزی دقیق در این رابطه بپردازند.

به گزارش مهر، وی ادامه داد: واقعیت این است که شهر اراک با این شرایط زیبنده این مردم نیست و مردم از محیط زندگی خود راضی نیستند، بنابراین از مسئولین توقع و انتظار کار بیشتر دارند./

پایان پیام