کارگاه آموزشی «گردشگری روستایی» ویژه دهیاران روستاهای دارای آثار تاریخی و بافت با ارزش با حضور ۳۱ دهیار روستاهای هدف گردشگری سراسر کشور از سوی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور به میزبانی استان بوشهر در حال برگزاری است.
به گزارش خبرکده شهری به نقل از روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، این کارگاه آموزشی با هدف ارتقاء سطح آگاهی علمی و مهارت شغلی دهیاران روستاهای دارای آثار تاریخی و بافت با ارزش از سوی مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با همکاری معاونت امور دهیاری های سازمان و دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری بوشهر در حال برگزاری است.
کارگاه مذکور با حضور اساتید مطرح و برتر کشور در حوزه گردشگری روستایی برای ۳۱ نفر از دهیاران روستاهای هدف گردشگری در روز های دوشنبه ۲۰ آذر و سه شنبه ۲۱ آذر برگزار می شود.
سرفصل های آموزشی این دوره عبارتنداز: روش های مدیریت آثار تاریخی، ارزش های اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی گردشگری، روش های تامین درآمد پایدار از طریق گردشگری روستایی، عوامل موثر در تقاضای تفرجگاهی و…
همچنین در این دوره ضمن بازدید از آثار تاریخی برخی روستاهای استان بوشهر، دهیاران برترکارآفرین در حوزه گردشگری روستایی تجارب خود را به سایر فراگیران ارائه خواهند داد.