به گزارش خبرکده شهری مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری مشهد مقدس گفت: لایحه‌ای جدید ارتباط با تاکسی اینترنتی به شورای شهر مشهد ارائه می‌شود.
سید مهدی علوی‌مقدم در ارتباط با آخرین وضعیت شرکت‌های تاکسی اینترنتی با بیان اینکه تاکسی‌های اینترنتی در دو بخش خدمات اینترنتی و حمل و نقل در حال فعالیت هستند، اظهار کرد: براساس قانون ارائه هرگونه خدمات حمل ‌و نقلی باید زیر نظر شهرداری‌ها باشد و مراجع قانونی همچون شورای شهر نیز این را از ما خواسته‌اند.
وی افزود: در این راستا لایحه جدید با توجه به نگاه جدید شورای پنجم و همچنین درخواست شرکت‌ها تاکسی اینترنتی، با حضور نمایندگان این شرکت‌ها، اعضای کمیسیون حمل و نقل، حوزه نرم‌افزار معاونت برنامه‌ریزی و سازمان تاکسیرانی تنظیم شده و منتظر امضای شهردار برای ارائه به شورای شهر است که با تصویب آن عملاً مصوبه شورای چهارم در مورد تاکسی‌های اینترنتی ابطال می‌شود.
علوی‌مقدم با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های ما در ارتباط با تاکسی‌های اینترنتی اطلاعات خصوصی شهروندان بوده است، بیان کرد: در لایحه جدید قرار بر این شده شرکت‌های تاکسی اینترنتی مجوزهای نرم‌افزاری خود را از اتحادیه خدمات اینترنتی دریافت کنند و ما نیز به این شرط که پروانه خود را از این اتحادیه دریافت کنند بخش خدمات اینترنتی را از حوزه خود خارج کردیم.
مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری مشهد ادامه داد: اما در حوزه حمل و نقلی آن سازمان تاکسیرانی در موضوع تاکسی‌های اینترنتی در بخش اخذ پروانه‌های شرکت حمل‌ونقلی، ناوگان و راننده ورود پیدا خواهد کرد و عملاً بعد از تصویب آن ما نظارت خود را آغاز کنیم.
منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس