مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه از نوسازی اتوبوس های فرسوده خط ۱۲۶ منظریه خبر داد.
به گزارش خبرکده شهری فرخ جلالی با عنوان این مطلب افزود: در راستای نوسازی ناوگان و ارتقاء کیفی و کمی خدمات حمل و نقل عمومی، همچنان برنامه ریزیهای مستمر جهت بازسازی ناوگان در حال انجام است.
وی با تأکید بر اینکه ارتقای سطح زندگی شهروندان با بهبود حمل و نقل در شهر ارتباط مستقیم دارد، گفت: یکی از راهکارهای کاهش آلودگی هوا نیز استفاده از حمل‌ونقل عمومی است به همین منظور ارتقای کیفی شبکه حمل و نقل شهری در دستور کار قرار دارد و در همین راستا با اقدامات و پیگیریهای لازم اتوبوسهای فرسوده مسیر ۱۲۶ (منظریه) ، از شبکه حمل و نقل عمومی خارج و اتوبوسهای نوسازی شده با موتور یورو ۳ جایگزین شدند.
جلالی در ادامه اظهار داشت: اتوبوسرانی در تلاش است تا با انجام اقدامات چشمگیر با نوسازی ناوگان، مصرف سوخت و حامل‌های انرژی کاهش یافته ودر عین حال از آلودگی هوای شهر نیز کاسته شود. به همین منظور در راستای بازسازی و ارتقاء راندمان ناوگان اتوبوسرانی جهت خدمات رسانی به شهروندان مسیر ۱۲۶ (منظریه)، مبلغی بالغ بر۵۴۰ میلیون تومان به عنوان یارانه از طرف شرکت واحد اتوبوسرانی به شرکت بهره بردار در فرایند تحویل وبکارگیری اتوبوس اعمال شده تا روند نوسازی این اتوبوسها هر چه سریعتر انجام پذیرد و مسافرین این مسیر از خدمات حمل و نقل بهتر و بیشتری نسبت به گذشته بهره مند گردند.
جلالی در ادامه افزود: این اتوبوسها از صفر تا صد نوسازی شده و با بهره گیری ازموتور یورو۳ در کاهش دودزایی و مقابله با آلودگی هوا و همچنین تسریع در زمان جابجایی مسافرین خواهد داشت./شهریارنیوز