مشاور شهردار مشهدمقدس در امور بانوان گفت: در حال حاضر از فضای بوستان‌های شهر استفاده بهینه‌ای برای بانوان نمی‌شود.
به گزارش خبرکده شهری، زری جراح در اولین جلسه مجمع مشورتی بانوان شهرداری مشهد که در تالار قدیم شورای اسلامی شهر برگزار شد، بیان کرد: با توجه به اینکه جمعیت زیادی از بانوان در شهرداری مشهد و حوزه شهروندی شهر مشهد حضور دارند لذا باید تمام نقیصه‌ها، چالش‌ها، فرصت‌ها، تهدید‌ها و… بانوان شناسایی شود.
وی افزود: با توجه به این مهم نیاز بود رابطان امور بانوان از سازمان‌ها و مناطق شهرداری مشهد حضور داشته باشند تا با خرد جمعی و بینش تمام بانوان سطح شهر دیده شوند و مشکلات بانوان در شهر بررسی شود.
مشاور شهردار مشهدمقدس در امور بانوان در خصوص بهینه‌سازی فضای بوستان‌ها برای بانوان تصریح کرد: طبق بررسی صورت گرفته متاسفانه استفاده بهینه‌ای از فضای بوستان‌ها برای بانوان نمی‌شود و از طرفی تبلیغ مناسبی نیز صورت نگرفته است.
جراح ادامه داد: در حال حاضر بوستان بانوان ریحانه قابلیت‌های مناسبی برای برگزاری غرفه‌ها، نمایشگاه‌ها و همایش‌های تخصصی بانوان دارد اما متاسفانه در ساختار فرهنگی و اجتماعی از آن استفاده نشده است.
وی عنوان کرد: با توجه به محدودیت‌هایی که در شهر مشهد نسبت به بانوان وجود دارد در این خصوص راهکارهایی ارائه شده تا عید نوروز در بوستان‌های شهر فضایی برای رشته‌های تخصصی ورزشی و همچنین بسترسازی جذاب و زیبا برای بانوان ایجاد شود.
مشاور شهردار مشهدمقدس در امور بانوان ادامه داد: متاسفانه برخی از بوستان‌های شهر به دلیل نبود فضای محصور برای حضور بانوان مناسب نیست و در حال حاضر تنها بوستان مناسب بانوان ریحانه است لذا تا عید نوروز با همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد و منطقه ۷ مشهد مقرر شده در این بوستان رستوران، کافی شاپ و کافه کتاب مخصوص بانوان احداث شود.
جراح با تاکید بر تقدیر از زنان شاغل گفت: در حال حاضر تعداد زیادی از بانوان در شهرداری در صف شاغل هستند و شاید نصف زیبایی این شهر مدیون همین بانوان باشد لذا مقرر شده تا با همکاری معاونت‌های مختلف شهرداری از این افراد تقدیر شود.
وی همچنین در خصوص راه‌اندازی طرح دوام ثامن عنوان کرد: خوشبختانه بانوان حضور خوبی در طرح دوام ثامن داشتند که امیدواریم این مهم پیشرفت قابل قبولی داشته باشد.
مشاور شهردار مشهد در امور بانوان با بیان اینکه دهه فجر و هفته بزرگداشت مقام زن نزدیک است، تصریح کرد: بانوان تاثیر چشمگیری در پیروزی انقلاب داشتند لذا باید دست از برگزاری برنامه‌های کلیشه‌ای برداشت.
جراح ادامه داد: همچنین باید برنامه‌های هفته گرامیداشت مقام زن متفاون برگزار شود در این بین توجه جدی به زنان آسیب دیده و دیگر زنان شهر شود.
وی گفت: در این راستا در هفته گرامیداشت مقام زن همه باید از مقام زن تقدیر کنند و جشن‌ها باید متعلق به همه زنان خصوصا زنان حاشیه شهر و آسیب‌دیده باشد.
منبع:پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهدمقدس