به گزارش خبرکده شهری، حکمت‌اله داوودی در جلسه شورای اسلامی شهر قزوین که به منظور بررسی نامه‌های واصله، مصوبات کمیسیون‌های تخصصی شورا و ارائه گزارش توسط شهردار قزوین در خصوص برنامه پنج ساله دوم شهرداری در تالار اجتماعات این شورا برگزار شد، با بیان اینکه مقاوم‌سازی بافت فرسوده دربرابر زلزله با مشارکت تمام دستگاه‌های متولی امکان‌پذیر است، اظهار داشت: پنجم دی ماه برابر با سالروز وقوع زلزله بم است که این واقعه تلفات بسیاری داشت.
وی ادامه داد: زلزله به شکل چرخشی در هر دوره زمانی در نواحی مختلف رخ می‌دهد که باید در برابر این بلای طبیعی آمادگی لازم را داشته باشیم.
رئیس شورای اسلامی شهر قزوین با اشاره به بافت فرسوده در این شهر گفت: ۵۰۰ هکتار فضای ناکارآمد یا فرسوده در قزوین وجود دارد که باید برای احیای آن به شکل جدی ورود پیدا کرد.
داودی مطرح کرد: نوسازی و مقاوم‌سازی بافت فرسوده در برابر زلزله تنها با نقش‌آفرینی شهرداری محقق نمی‌شود و باید تمام دستگاه‌ها پای کار باشند.
این مسؤول ضمن گرامیداشت هشتم ربیع‌الثانی برابر با ولادت امام حسن‌عسکری(ع) و همچنین هفتم دی ماه سالروز تشکیل نهضت سوادآموزی به فرمان امام خمینی(ره) در سال ۵۸ مطالبی بیان کرد.
منبع:پایگاه خبری – تحلیلی «شهر فردا»