به گزارش خبرکده شهری، مهندس محمدرضا محمدحسن پور در جلسه آماده سازی و زیبا سازی شهر در ایام نوروز افزود: با توجه به اینکه پل های ساخته شده در سطح شهر چهره آن را بی روح و خشن کرده اند، باید در زیبا سازی منظر و فضای سبز اقدامات گسترده و چشمگیری انجام شود.
معاون خدمات شهری محوریت مدیریت شهری را زیبا سازی فضاهای شهری دانست و افزود: با توجه به محدود بدون زمان و نزدیک شدن به ایام نوروز باید در محورهای ورودی و خیابانهای اصلی اقدامات و فعالیت ها همراه با خلاقیت و نوآوری انجام شود.
مهندس محمدحسن پور تصریح کرد: باید ابداع و نوآوری و خلاقیت در فضاهای شهری به گونه ای باشد که بهار شیراز در سال ۹۷ متفاوت تر از سالهای گذشته باشد.بهسازی و اصلاح و ارتقاء ورودی ها، میادین و خیابان های اصلی شهر باید با دقت بیشتر و در اولویت اول قرار گیرد.
معاون خدمات شهری شهرداری شیراز با اشاره به لزوم پاکسازی دیوار نویسی ها، نورپردازی، ساخت المان های مناسبتی و سازگار با محیط و شهر شیراز، گل کاری، رنگ آمیزی، ترمیم و اصلاح حفاری ها، شستشو و نظارفت شهری و مرمت و تعمیر مبلمان شهری از مواردی است تا قبل از فرا رسیدن ایام نوروز عنوان کرد: بنرها و تابلوهایی که به صورت غیر مجاز در سطح شهر نصب شده اند باید جمع آوری و نسبت به ساماندهی تابلوهای تجاری اقدامات لازم انجام گیرد.
مهندس محمدحسن پور گفت: تمام موانع که باعث نازیبایی شهر شده است اعم از نیوجرسی ها و موانع سیمانی که جهت مسدود کردن خیابانها و مکانهای خاص از آن استفاده شده در حد امکان باید برداشته شود و به جای آن از گلدان های گل استفاده کرد که علاوه بر زیبایی در سطح شهر باعث شادابی شهروندان نیز خواهد شد.
منبع:پایگاه اطلاع رسانی شهداری شیراز