به گزارش خبرکده شهری فروغ مرتضایی‌نژاد اظهارکرد: سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اصفهان در نظر دارد با هدف ایجاد شور و نشاط بیشتر در سطح شهر به‌ویژه در ایام نوروز و همچنین برخورداری از رویکرد تعامل با هنرمندان رشته‌های مختلف و تنوع‌بخشی به قالب‌های هنری و افزایش مشارکت مردمی در زیباسازی شهر، فراخوان طراحی و اجرای المان سبز نوروزی با رویکرد فضای سبز را برگزار کند.
وی با اشاره موضوعات این فراخوان اظهارکرد: المان‌های تاکید کننده بر ساختار هویتی و تاریخی شهر اصفهان و المان‌های مدرن دارای هویت از جمله موضوعات فراخوان یاد شده به شمار می‌رود، البته تمامی المان‌های طراحی شده باید در ترکیب و تلفیق با کاشت گونه‌های گیاهی باشد.
مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اصفهان با بیان اینکه شرکت در فراخوان برای تمامی افراد حقیقی، حقوقی و به صورت گروهی از سراسر کشور امکان‌پذیر است، تصریح کرد: تمامی رشته‌های مرتبط امکان شرکت در این فراخوان را دارند و تمامی طرح‌های منتخب توسط شخص طراح یا طراحان اجرا و نصب می‌شود.
مرتضایی نژاد گفت: با توجه به اینکه طراحی بهینه المان سبز رابطه مستقیمی با مکان نصب آن بستگی دارد، اولویت با طرح‌هایی خواهد بود که محل اجرای آن نیز از سوی طراح معرفی شود، همچنین استفاده از متریال‌هایی با رویکرد پایدار در طراحی المان‌های سبز در اولویت است.
وی خاطرنشان‌کرد: المان سبز برگزیده تا پایان سال‌جاری و قبل از ایام نوروز ۱۳۹۷ در سطح یکی از مناطق شهری اصفهان اجرا و نصب می‌شود.
مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اصفهان آخرین مهلت ارسال آثار را تا ۱۵ بهمن‌ماه سال‌جاری اعلام کرد و گفت: نتایج آثار برگزیده ۲۰ بهمن‌ماه اعلام می‌شود و ۲۵ اسفندماه امسال نیز آخرین زمان اجرا و نصب المان سبز منتخب در سطح یکی از مناطق شهری شهرداری اصفهان خواهد بود.
وی اظهارکرد: علاقمندان تا ۱۵ بهمن ماه سال جاری می‌توانند آثار خود را مطابق با شرایط اعلام شده به دبیرخانه مربوطه واقع در روابط‌عمومی سازمان پارکها و فضای سبز به آدرس اصفهان، خیابان ۲۲ بهمن، مجتمع اداری غدیر و یا آدرس ایمیل parkha_isfahan@yahoo.com ارسال کنند و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۳۲۶۷۴۰۰۰-۰۳۱ تماس بگیرند.