به گزارش خبرکده شهری :
شهردار همدان با بیان اینکه اولویت نخست شهرداری خدمت رسانی مطلوب به مردم است گفت: در راستای روان سازی و تسهیل ساخت مسکن در شهر به انبوه سازان پایان کار موقت (عدم تخلف) داده می شود.

عباس صوفی در نشستی که با حضور مسؤولان منطقه یک شهرداری همدان و هیأت مدیره انبوه‌سازان برگزار شد اولویت نخست شهرداری را خدمت‌رسانی مطلوب به مردم عنوان و بیان کرد: در راستای روان سازی ساخت و ساز در شهر از اوایل بهمن پایان کار موقت(عدم تخلف) به انبوه‌سازان داده می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه طی نامه‌ای رسمی طرح صدور پایان کار موقت ابلاغ می‌شود گفت: ضروری است نشستی نیز با نظام مهندسی برگزار شود و اصلاحاتی صورت گیرد.

وی در ادامه درباره تخریب ساختمان‌های قدیمی در محله کبابیان بیان کرد: در هیچ کجای قانون وظیفه‌ای برای شهرداری مبنی بر حفاظت از آثار قدیمی عنوان نشده بلکه وظیفه‌ای که برای این نهاد عنوان شده آن است که در راستای حفاظت از شهروندان از خطرات جلوگیری کند.

صوفی با تأکید بر اینکه ساختمان‌های تخریب شده همگی فرسوده بودند و امکان حادثه برای شهروندان بسیار زیاد بود اظهار کرد: گفته‌ایم ساختمان را با سبک قدیمی نوسازی می‌کنیم همانند کاری که در اصفهان انجام شده است.

شهردار همدان با اشاره به اینکه اگر در شهر ساختمان‌های فرسوده مشکلاتی را برای شهروندان ایجاد کنند مقصر شهرداری محسوب می‌شود گفت: برخی افراد عنوان می‌کردند این مکان را هتل کنید در صورتی که باید گفت نمی‌توان با جان مردم بازی کرد.

وی با تأکید بر اینکه تخریب این خانه‌ها ضروری بود بیان کرد: مردم محله کبابیان از تخریب منازل فرسوده این منطقه از اقدام شهرداری استقبال کرده‌اند.

مدیر منطقه یک شهرداری همدان نیز در این نشست اظهار کرد: برگزاری چنین نشست‌هایی باعث می‌شود که از یک سو شهرداری از نظرات انبوه سازان بهره ببرد و از سوی دیگر نیز انبوه سازان با مشکلات و روند کار بیشتر آشنا شوند.

امیر فتحیان‌نسب با اشاره به اینکه صدور پایان کار موقت(عدم تخلف) باعث تسهیل در روند کار شهروندان و انبوه سازان می‌شود گفت: مزیت انجام این طرح آن است که به راحتی قابل اجراست.

وی از تعامل خوب شهرداری با هیأت مدیره انبوه سازان سخن گفت و اظهار کرد: در راستای تسهیل کار می‌توان از کارشناسانی که چندین کار را همزمان با یکدیگر انجام می‌دهند استفاده کرد.

فتحیان‌نسب با بیان اینکه شهرداری کارشناسان با تجربه‌ای دارد بیان کرد: تفاهم نامه‌ای که با اداره ثبت و نظام مهندسی بسته شده است روند کار ساخت مسکن را بهبود می‌بخشد.

وی با اشاره به اینکه همه نظارت‌ها بر دوش شهرداری است گفت: همه نهادهای شهرداری به خصوص کمیسیون‌ها در صدد هستند کار شهروندان تسهیل شود.

رئیس هیأت مدیره انبوه‌سازان استان نیز در این نشست با بیان اینکه با صدور پایان کار موقت بسیاری از مسائل این نهاد نظیر اقساط حل می‌شود بیان کرد: از شهرداری درخواست داریم بعد از اتمام نمای ساختمان، تیغه کشی داخلی و مشخص کردن محدوده انبارها و پارکینگ برای انبوه سازان پایان کار موقت(عدم تخلف) صادر کند.

پارسا مهر با بیان اینکه با دادن پایان کار موقت جریمه‌های شهرداری نیز سریعتر پرداخت می‌شود گفت: بسیاری از مسائل انبوه سازان نیز در بانک‌ها با صدور این پایان کار جلو می‌افتد.

وی با اشاره به اینکه در استان ۷۲۰ نفر عضو انبوه‌سازان هستند بیان کرد: این تعداد در شهر همدان ۶۰۰ نفر است.
منبع:روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری همدان