زیر گذر رسالت اواخر بهمن ماه کلنگ زنی می شود .
به گزارش خبرکده شهری شهردار ایلام در برنامه پی جور سیمای مرکز ایلام از کلنگ زنی زیر گذر چهار راه رسالت شهر ایلام در اواخر بهمن ماه خبر داد .
محمد سلطانی رییس اداره روابط عمومی شهرداری ایلام اظهار داشت:دکتر صادقیان شهردار ایلام در گفتگوبا برنامه پی جور به تشریح مسائل ترافیکی شهر پرداخت و از برنامه های آتی شهرداری جهت حل قسمتی از مشکلات ترافیک شهر در آینده نزدیک خبر داد .
صادقیان شهردار ایلام :
بیش از یکصد هزار خودرو در شهر ایلام و حومه وجود دارد که نسبت به جمعیت یکی از بالاترین سرانه خودرو در سطح کشور است .
به طور متوسط سالیانه ۱۶ هزار خودرو وارد استان می شود که تقریبا نصف این تعداد وارد شهر ایلام شده و تنها هزار خودرو از شهر در طول سال خارج می شود .
برای تبیین معضل ترافیک شهر ایلام به طور مثال اگر تمام یکصد هزار خودرو وارد هسته مرکزی شهر شوند و هر خودرو به طور متوسط ۱۲ متر مربع فضا اشغال کند ،یک میلیون و دویست هزار متر مربع معبر برای عبور و مرور این تعداد خودرو لازم است در صورتی که مساحت در دسترس حد فاصل میدان امام خمینی (ره) تا میدان کشوری و معابر منتهی به آن تنها یکصد و بیست هزار متر مربع است .
برای حل این مشکل می بایستی مراکز خدماتی در هسته مرکزی به مناطقی از شهر که بار ترافیکی کمتری دارند انتقال یابند که این امر همکاری تمام دستگاههای ذیربط را می طلبد .
برای احداث پارکینگ طبقاتی برنامه هایی در دست اقدام است که به زودی به اطلاع عموم شهروندان خواهد رسید .
زیر گذر چهار راه رسالت در اواخر بهمن ماه کلنگ زنی خواهد شد و زیر گذر کشوری نیز به محض اخذ مجوز از شورای ترافیک استان به منظور شناسایی پیمانکار به مناقصه خواهد رفت
شهردار ایلام در بخش دیگری از این گفتگو به بحث جمع آوری نخاله های ساختمانی پرداخت و اضافه کرد :فرآیند جمع آوری نخاله ساختمانی به زودی به پیمانکار ان ذیصلاح واگذار خواهد شد و مرکز کنترل دفع نخاله و دوربین های مدار بسته کنترل نصب خواهند شد.
در ادامه علیرضا سروری معاونت زیربنایی و ترافیک شهرداری از برنامه های جدید شهرداری برای کاهش ترافیک خبر داد و افزود :اجرای سیستم کنترل هوشمند ترافیک ،نصب دوربین های کنترل عبور و مرور ،تجهیز ناوگان حمل و نقل عمومی به مینی بوس و ون و نوسازی ناوگان اتوبوس رانی درون شهری ایلام از اهم برنامه های پیشرو برای روانسازی ترافیک شهر ایلام خواهد بود .