به گزارش خبرکده شهری مجتبی منتظری، رییس سازمان مدیریت پسماند شهر قزوین گفت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۲میلیارد ریال برای تامین امکانات و تجهیزات کمپ نگهداری سگ‌های بلاصاحب هزینه شده است.منتظری افزود: این سازمان با حمایت شورای اسلامی شهر و شهرداری قزوین کمپ ” حامی ” را در سال ۱۳۹۴ و به عنوان نخستین کمپ سامان‌دهی سگ‌های بلاصاحب در ایران راه‌اندازی کرده است .
وی تصریح کرد: سگ‌های بلاصاحب جمع آوری شده در شهر قزوین پس از انتقال به این کمپ از سوی دامپزشکان طرف قرار داد مستقر در کمپ مورد معاینه قرار گرفته و پس از عملیات انگل تراپی، واکسیناسیون، عقیم سازی، پلاک گذاری و قلاده گذاری در محیط زیست رها سازی می‌شوند .
منتظری با اشاره به زنده‌گیری سگ ها از شهر گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان دی ماه عوامل فعال در این حوزه ۶۵۸قلاده سگ را زنده گیری کردند که ۱۲۶قلاده از میان آن ها پس از معاینه و تشخیص بیماری از سوی دامپزشکان مستقر، روش مرگ با ترحم برای آن ها به اجرا درآمده است.
این مسئول درباره تحویل سگ های سالم به متقاضیان ادامه داد: در این مدت ۲۵ قلاده سگ به متقاضیان تحویل داده شده است و در صورتی که مردم متقاضی نگهداری از این سگ ها برای مراقبت از باغستان ها و یا اماکن تفریحی ، صنعتی و تجاری خود باشند، این سازمان آماده تحویل به این دسته از متقاضیان است و هیچ گونه وجهی از آنان دریافت نخواهد شد .
منتظری در پایان اجرای موفق طرح نگهداری و درمان سگ های بلاصاحب را در استان قزوین در گرو همکاری و مشارکت تمام مردم دانست و تصریح کرد: درصورتی که شهروندان تمایل به مشارکت در این طرح را داشته باشند می توانند با شماره ۳۳۳۲۲۲۰۱تماس حاصل و یا به محل کمپ حامی واقع در مجتمع محمدآباد ، کیلومتر ۳۰جاده بوئین زهرا مراجعه کنند .