شهردار منطقه ۱۲ مشهد مقدس گفت: در هفته درختکاری، ۴ هزار اصله درخت در بیش از ۷ هکتار از اراضی سطح محدوده این منطقه کاشته شد و بیش از ۷ هزار و ۵۰۰ نهال مثمر و غیر مثمر نیز بین شهروندان به صورت رایگان توزیع گردید.
به گزارش خبرکده شهری، احمد محبی در مراسم جشن بزرگ درختکاری که با حضور خانواده معزز شهدا و ایثارگران و اقشار مختلف شهروندان در سالن شهید آراسته واقع در امیریه ۳۱ برگزار گردید، ضمن تقدیر از حضور و مشارکت فعالانه شهروندان در این امر مهم، اظهار کرد: هفته درختکاری در سال جاری بر اساس سیاست‌های شورای اسلامی شهر و تاکیدات شهردار مشهد، باشکوه بیشتری نسبت به سال‌های گذشته برگزار گردید.
وی افزود: مدیریت شهری نیز تسهیلات ویژه‌ای برای شهروندان در راستای توسعه و نگهداری فضاهای سبز در نظر گرفته است.
وی خاطرنشان کرد: این تسهیلات شامل آبیاری درختان، احداث باغ بام کاشت و نگهداری از درختان و … می‌شود و امیدوارم شهروندان مشهدی و به ویژه شهروندان ساکن منطقه دوازده از این امکان استفاده نمایند.
شهردار منطقه ۱۲ مشهد در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به رویکرد اصلی مدیریت شهری مبنی بر افزایش سرانه فضای سبز، تصریح کرد: این منطقه به عنوان یک منطقه نوین شهری باید از همه ظرفیت‌ها برای افزایش سرانه فضای سبز استفاده نماید و در این بین مشارکت و همراهی شهروندان می‌تواند نقش تعیین کننده‌ای داشته باشد.
وی در ادامه از حضور پر شور شهروندان در هفته درختکاری ابراز خرسندی کرد و افزود: امیدواریم تلاش‌های مجموعه خادمان شما در شهرداری منطقه ۱۲ در راستای ساختن منطقه‌ای سرسبز، پاک و زیبا به زودی به ثمر بنشیند و با عنایت الهی و همراهی و همگامی همه شهروندان شاهد رونق هر چه بیشتر این محدوده باشیم.
در پایان این مراسم نیز همه حاضران در آئین نهال کاری شرکت کردند و با توجه به خیل جمعیت، یک زمین وسیع در مدت کوتاهی نهال کاری گردید.
منبع:پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس