از اولین مسیر گردشگری سبز با دوچرخه و خودروی برقی در بافت تاریخی شهر تهران از میدان امام خمینی(ره) تا میدان حسن آباد خانه تیمورتاش با همکاری مشترک شهرداری مناطق ۱۱ و ۱۲ رونمایی می‌شود.

به گزارش خبرکده شهری در نشست مشترک شهرداری مناطق ۱۱ و ۱۲ که با حضور نصراله آبادیان شهردار منطقه ۱۱ و پیمان حسین محسنی شهردار منطقه ۱۲ برگزار شد، پیرامون برگزاری مسیر ویژه گردشگری پاک در بافت تاریخی شهر تهران گفتگو و تبادل نظر شد که در این نشست نصراله آبادیان شهردار منطقه ۱۱ در ارتباط با ظرفیتهای گردشگری منطقه ۱۱ گفت: پیشنهاد ما این است که بازدید از کلیه مسیرهای گردشگری واقع در بافت تاریخی شهر تهران با حمل و نقل پاک انجام گیرد در واقع باید از مترو و سایر وسایل نقلیه در حوزه حمل و نقل پاک برای بازدید از هسته مرکزی و بافت تاریخی شهر تهران استفاده کنیم.

شهردار منطقه ۱۱ همچنین افزود: می کوشیم تا در عرصه گردشگری در شهرداری تهران هم افزایی، همکاری و مشارکت درون سازمانی داشته باشیم و با استفاده از توان و ظرفیت مناطق ۱۱ و ۱۲در حوزه گردشگری ،موسیقی و نمایش خدمات مناسبی به شهروندان در نوروز ارائه کنیم.

آبادیان همچنین افزود: در نظر داریم برنامه افتتاحیه به طور مشترک با منطقه ۱۲ برگزار کنیم.

شهردار منطقه ۱۱ همچنین با اشاره به مسیرهای گردشگری پیش بینی شده در ایام تعطیلات نوروز سال ۹۷ گفت:گردشگران برای بازدید از هسته مرکزی و بافت تاریخی شهر تهران می توانند با گذار از میدان امام خمینی(ره)، به ترتیب از موزه های پست ،موزه ملک، سر در باغ ملی ، میدان حسن آباد، موزه ثبت احوال، موزه مقدم ، موزه قرآن ، میدان حر و خانه تیمور تاش بازدید کرده و با ارائه خدمات سبب افزایش نشاط شهروندان در ایام نوروز ۹۷ شویم.

آبادیان همچنین در خاتمه تاکید کرد: هدف ما این است که با تسهیلگری و با مشارکت بخش خصوصی به راه اندازی تور تهرانگردی، ترویج و گسترش حمل و نقل پاک در گردشگری اقدام کنیم.

پیمان محسنی شهردار منطقه ۱۲ نیز در ارتباط با گردشگری در حصار ناصری و بافت تاریخی شهر تهران گفت: ما در شهرداری منطقه ۱۲ آمادگی کامل داریم تا با همکاری مشترک با شهرداری منطقه ۱۱ درحصار تاریخی شهر تهران تورهای گردشگری با محور حمل و نقل پاک برگزار کنیم کما اینکه در محدوده بازار با بهره گیری از این وسائل در حال خدمات رسانی به شهروندان هستیم که می توانیم این مسیر را تا محدوده منطقه ۱۱ گسترش دهیم.

گفتنی است اولین مسیر گردشگری سبز که شامل بازدید از اماکن تاریخی مناطق ۱۱ و ۱۲ با استفاده از وسایل حمل و نقل پاک همچون دوچرخه و ماشین برقی می‌شود در ایام نوروز ۹۷ رونمایی می شود و شهروندان می توانند به بازدید از اماکن گردشگری حصار ناصری و بافت تاریخی در ایام نوروز بپردازند.
منبع:شورا انلاین