به گزارش خبرکده شهری فرماندار اسلام آبادغرب اظهار داشت: برای ساخت پارک بانوان اسلام آباد غرب ۵ میلیاردریال از اعتبارات کمیته برنامه ریزی شهرستان هزینه خواهد شد.

افشین کریمی فرماندار اسلام آباد غرب در مراسم کلنگ زنی پارک بانوان گفت در این پروژه که با اعتبارات دولت و توسط شهرداری ایجاد خواهد شد ۶ هزار مترمربع فضا با هزینه ای بالغ بر ۵ میلیارد ریال برای بهره مندی و ویژه بانوان ایجاد خواهد شد.

در این مراسم معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری،شهردار و نماینده زنان و عضو شورای اسلامی شهر اسلام آباد غرب حضور داشتند.

به گفته مسئول امور بانوان فرمانداری ایجاد فضایی مناسب برای ورزش کردن ، پیست دوچرخه سواری ، و جایی که خانم ها با لباس مناسب و راحت ورزش کنند ، برگزاری برنامه های هنری ، تئاتر، موسیقی، شعر، کتابخوانی، جلسات مشاوره، کمک به زنان آسیب دیده از اعتیاد ، طلاق و … زنان بدسرپرست ، زنان سرپرست خانوار ، ایجاد بوفه و محلی برای اوقات فراغت و گفتگو کردن از برنامه های پارک بانوان است.

به گزارش خبرکده شهری آماده سازی چنین بسترهای ویژه ای، زمینه ساز برخورداری از یک فضای آزاد برای فعالیت های تفریحی و فراغتی و فرهنگی و اجتماعی بانوان است که در مکان های عمومی دیگر از آن محروم هستند و در سطح کیفی زندگی زنان و ارتقای تعاملات اجتماعی آنان و شادابی و نشاط روانی بانوان تاثیر بسیاری خواهد داشت و شناخت آسیب ها باعث می گردد که برنامه ریزان به این نیازها و دغدغه های بانوان توجه ویژه نموده و تدابیر لازم را بیندیشند اما این امر نیازمند همراهی فرهنگ سازان و روشنفکران در هر جامعه است

در پایان امیدواریم که این پروژه در زمان مقرر تکمیل و جهت استفاده بانوان شهرستان آماده سازی شود.
منبع:کرمانشاه دیلی