به گزارش خبرکده شهری : حجت الاسلام حمیدی اظهار داشت: در قرآن اهمیت کتاب و کتابخوانی و علم و کتابت مطرح و ۲۵۵مورد درباره واژه کتاب و مشتقات کتاب و همچنین ۵۸۲بار واژه علم و مشتقات علم آمده است که همه این ها نشان دهنده اهمیت علم و کتاب از منظر دین است.

به گزارش خبرکده شهری، معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز در آئین رونمایی از کتاب بر فراز قندیل که با همت معاونت فرهنگی شهرداری تبریز برگزار شد، افزود: حضرت علی(ع) در حدیثی گفتند کسی که با کتاب به آرامش می‌رسد هرگز آسایش از او سلب نمی شود و این امر نشان دهنده تاکید ائمه معصومین بر لزوم توجه به علم است.

وی ادامه داد: نزدیک ۳ قرن نهضت ترجمه طول کشید و تاریخ نگاران بر این باورند که در این دوره در هر جای دنیا علمی وجود داشت، مسلمانان ترجمه کردند این امر بیانگر اهمیت به علم در میان مسلمانان بود.

حجت الاسلام حمیدی ادامه داد: محوری ترین برگ هویت هر جامعه و هرملتی فرهنگ است و تکامل این فرهنگ با کتاب و کتابخوانی شکل می گیرد.

وی ضمن اعلام حمایت از تمامی گروههای فرهنگی سطح شهر برای ورود به عرصه کتابخوانی اعلام داشت: افتخار داریم مجموعه شهرداری بابیش از ۳۱ کتابخانه قدمی بزرگ در راه علم و کتابخوانی برداشته و همچنان به دنبال افزایش این روند هستیم.

حجت الاسلام حمیدی در بخشی از سخنان خود ابراز داشت: بایستی نهادهای مربوطه دست در دست هم دهند تا سرانه مطالعه در کشورمان افزایش یابد و فرهنگ کتابخوانی بیش از این در جامعه نهادینه شود و شهرداری تبریز نیز در این زمینه گام هایی را برداشته است.

وی ضمن اشاره به توجه رهبر انقلاب به کتب دفاع مقدس نیز اظهار داشت: ایشان اهمیت زیادی به کتب دفاع مقدس می دهند و وقت می گذارند و تقریبا در تمامی تقریظ ها از راوی تقدیر کرده و نقد تیزبینانه دارند و جوانان را تشویق به خواندن کتب دفاع مقدس می کنند و اعلام می دارند که بامطالعه این دست کتب ساعات خوشی را سپری کرده اند.

حجت الاسلام حمیدی بیان کرد: از همین تریبون به همه عزیزان اعلام می کنیم که در این عرصه شهرداری تبریز آماده کمک و همکاری است.

وی در پایان ضمن دعوت از هنرمندان برای ورود به عرصه دفاع مقدس گفت: هنرمندان باید ایثارگری های دفاع مقدس را با تیزبینی به نسل آینده انتقال دهند.
منبع:شهریارنیوز