شهروندان باید اطلاع داشته باشند که شورای اسلامی شهر نصبت به تصمیم‌گیری‌ به نفع مردم حساس هستند اما با بررسی کارشناسان به این نتیجه می‌رسیم اگر افزایش نرخ خدمات را نداشته باشیم مشکلات جدی به وجود خواهد آمد.
میانگین نرخ بلیت اتوبوس مشهد ۵۰ درصد از کلانشهرهای کشور پایین‌تر است
به گزارش خبرکده شهری مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی مشهد گفت: میانگین نرخ بلیت اتوبوس مشهد ۵۰ درصد از کلانشهرهای کشور پایین‌تر است و همچنین شهروندان کمتر از یک سوم بهای تمام شده بلیت اتوبوس را پرداخت می‌کنند.
به گزارش خبرکده شهری ، علی اصغر نیشابوری در خصوص تصویب افزایش ۱۰۰ تومانی بلیت اتوبوس در شورای اسلامی شهر مشهد گفت: مصوبه افزایش بهای بلیت اتوبوس مشهد باید طی مراحل قانونی و توسط مراجع بالاتر تایید شود که این موضوع زمانبر است و قطعا در سال جاری این مصوبه اجرایی نخواهد شد.
وی افزود: در حال حاضر بهای تمام شده جابه‌جایی مسافر توسط اتوبوس در خطوط شهری مشهد بالغ بر ۱۱۰۰ تومان است با این وجود میانگین نرخ دریافتی از مسافران در بخش سازمانی و خصوصی کمتر از یک سوم این مبلغ و تنها ۳۳۵ تومان می‌باشد.
مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد با اشاره به افزایش هزینه‌های سالانه گفت: افزایش کیفیت ناوگان اتوبوس و سرویس‌دهی مطلوب به شهروندان از مطالبات و حقوق به‌حق شهروندان است اما این مهم در گرو همخوانی درآمدها و هزینه‌های شرکت‌های بخش خصوصی در اتوبوسرانی است.
نیشابوری تصریح کرد: هر ساله شاهد افزایش حقوق و دستمزد، افزایش هزینه قطعات یدکی و تعمیرات اتوبوس هستیم که این مهم افزایش هزینه‌ها را به دنبال دارد.
وی در مقایسه بهای بلیت اتوبوس شهری مشهد با دیگر کلانشهرها گفت: در حال حاضر میانگین نرخ بلیت اتوبوس در شهر مشهد ۵۰ درصد از نرخ کلانشهرهای کشور پایین‌تر است.
مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد اضافه کرد: شهروندان باید اطلاع داشته باشند که شورای اسلامی شهر نسبت به تصمیم‌گیری‌ به نفع مردم حساس هستند اما با بررسی کارشناسان به این نتیجه می‌رسیم اگر افزایش نرخ خدمات را نداشته باشیم مشکلات جدی از جمله نارضایتی اتوبوسرانان شرکت‌های بخش خصوصی و شهروندان و همچنین کاهش سطح کیفیت خدمات به وجود خواهد آمد.
منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهدمقدس