به گزارش خبرکده شهری – شهردار مهاباد از ارتقای کیفیت فضای شهری در مهاباد از سال جدید خبر داد.

کامران علیزاده آذر اظهار کرد: کارهای زیربنایی و پروژه های عمرانی متعددی در شهر اجرا شده و اکنون شهر مهاباد نیازمند ارتقای کیفی فضای شهری است و با توجه به کاهش درآمدها سیاست شهرداری مهاباد برای سال جدید انجام پروژه های کوچک وارتقای کیفیت فضا می باشد.

وی افزود: بازسازی و احداث پارکها، استاندارد سازی و ایجاد معابر، ایجاد المان و طراحی نمادهای شهری برای ارتقای کیفیت فضای شهر از نیازمندیهای این شهر است، برای آسفالت، روکش و لکه گیری خیابانهای سطح شهر نیز مراحل اولیه برای خرید ۵۰ هزار تن آسفالت شهرصورت گرفته است.

شهردار مهاباد در ادامه از اختصاص ۴۰ درصد بودجه سال آینده برای کارهای عمرانی و ۶۰ درصد برای امور جاری و سایر فعالیت ها خبر داد و گفت: این تعیین بودجه به معنای تعطیلی فعالیتهای عمرانی نبوده بلکه سیاست شهرداری در بخش عمرانی انجام پروژه های مشارکتی است و در این بخش نیز چندین پروژه شاخص ازجمله ایجاد پارک آبی، بیمارستان آب درمانی، احداث میدان میوه و تره بار، پروژه های گردشگری و تجاری در سال آینده شروع خواهند شد.

علیزاده آذر در رابطه با درآمدهای شهرداری در سال جدید اظهار کرد: برخلاف پیش بینی ها سال آینده رکود بی سابقه حکمفرما نخواهد بود و درآمدهای شهرداری نیز با توجه به ساماندهی های صورت گرفته در چارت سازمانی، سیستم کلی مدیریت و پیگیری مطالبات، قطعا با افزایش درآمدهای پایدار روبرو خواهیم بود.

وی افزود: متاسفانه بیش از ۹۰ درصد از ادارات دولتی کاملا بدهکار شهرداری هستند، همچنین بمدت چند سال وصول عوارض و هزینه های جمع آوری پسماند از شهروندان بدست فراموشی سپرده شده بود و اکنون شهرداری بصورت جدی می خواهد این مطالبات را وصول نماید چراکه بخش عظیمی از درآمد های پایدار شهرداری از این طریق محقق می شود.

علیزاده آذر در خصوص پایین بودن راندمان کاری پرسنل شهرداری اظهار کرد: برخی انتقادات را واقعا نمی شود انکار کرد چراکه در سیستمی کاملا سنتی و کاغذی همراه با نیروهای مازاد قطعا کاهش کارایی پرنسل پیش بینی می شود. این مشکل نیز مربوط به چند سال گذشته نیست و مربوط به چندین دهه مدیریت سنتی بوده که قدمت آن به ۹۰ سال می رسد.

وی افزود: در حال حاضر ۱۷۰ نفر نیروی کار شهرداری مازاد محسوب می شوند که به جرات می توان گفت بخش از آنها بازوهای توانمند شهرداری هستند ولی بخش عمده ای از آن نیز عملا جزو نیروهای مازاد و بدون کارایی محسوب می شوند که تعیین تکلیف آنها برعهده شورای شهر است چراکه قرارداد آنها یکساله بوده و نیاز به تمدید دارد.
منبع:پایگاه خبری