مناطق چهارگانه اتوبوسرانی با استفاده از توان ناوگان خطوط و البته با تقویت خطوط بی.آر.تی یک و ۳ امر انتقال مسافران را به مقصد حرم مطهر آغاز نموده و تا شروع سخنرانی روند سرویس‎دهی ادامه خواهد یافت.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی مشهد از نقل و انتقال زائران با ۳۵۰ دستگاه اتوبوس به حرم مطهر در روز سال تحویل خبر داد.
به گزارش خبرکده شهری ، علی اصغر نیشابوری گفت: اجرای طرح‌ ویژه استقبال از بهار ۹۷ مجموعه‌ای از فعالیت‌های سازمان را در حوزه‌های مختلف در بر می‌گیرد که سرویس‌دهی تحویل سال نو با ۳۵۰ به حرم و سرویس‌دهی ویژه‌ دیدار با مقام معظم رهبری با ۲۵۰ دستگاه اتوبوس از ۵ پایانه از مهمترین اقدامات این طرح خواهد بود.
وی در خصوص سرویس‌دهی سال تحویل گفت: پایانه شماره یک در میدان شهدا با تعداد ۱۲۰ دستگاه اتوبوس سرویس‌دهی می‌نماید.
نیشابوری ادامه داد: پایانه شماره ۲ در میدان بسیج به سمت میدان ۱۵ خرداد مسیر خط یک بی.آر.تی واقع است با تعداد ۴۵ دستگاه اتوبوس، پایانه شماره ۳ درچهارراه خسروی مقابل بانک تجارت با ۳۵ دستگاه اتوبوس، پایانه شماره ۴ در چهارراه شهید گمنام با ۱۰۰ دستگاه اتوبوس و پایانه شماره ۵ در میدان شهدای مسجد گوهرشاد با تعداد ۵۰ دستگاه اتوبوس به ارائه خدمت به زائران و مجاوران خدمت‌رسانی می‌کند.
به گزارش خبرکده شهری مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی مشهد افزود: با ایجاد محدودیت‌های ترافیکی و به منظور تامین ایمنی‌های لازم، امکان تغییر هر یک از پایانه‌های برنامه‌ریزی شده وجود خواهد داشت و در صورت رفع محدودیت سرویس‌دهی به نزدیکترین نقطه به حرم مطهر انتقال خواهد یافت.
نیشابوری عنوان کرد: اکیپ فنی به صورت آماده باش در سطح شهر جهت رفع هرگونه مشکل احتمالی مستقر هستند.
سرویس‌‏دهی ویژه دیدار با مقام معظم رهبری
وی درخصوص سرویس‏دهی ویژه دیدار مقام معظم رهبری نیز بیان کرد: مناطق چهارگانه اتوبوسرانی با استفاده از توان ناوگان خطوط و البته با تقویت خطوط بی.آر.تی یک و ۳ امر انتقال مسافران را به مقصد حرم مطهر آغاز نموده و تا شروع سخنرانی روند سرویس‎دهی ادامه خواهد یافت.
نیشابوری افزود: همزمان با مراسم دیدار، کار دپوی اتوبوس‌ها با تعداد ۲۵۰ دستگاه اتوبوس در اطراف حرم جهت بازگشت مسافران در دو مرحله پس از سخنرانی و بعد از نماز انجام خواهد شد که بلافاصله پس از پایان مراسم در اطراف حرم مطهر از پنج پایانه موقت، امر سرویس‌دهی را شروع می‌کنند.
مدیر‌عامل سازمان اتوبوسرانی مشهد ادامه داد: پایانه شماره یک حرم مطهر شیرازی مسیر خط ۳ بی.آر.تی با ۸۵ دستگاه اتوبوس، پایانه شماره ۲ درمیدان بیت المقدس ابتدای خیابان امام رضا(ع) مسیر خط یک بی.آر.تی با تعداد ۴۵ دستگاه اتوبوس، پایانه شماره ۳ در خیابان خسروی با ۳۰ دستگاه علاوه بر اتوبوس‌های موجود، پایانه شماره ۴ در میدان طبرسی با تعداد اتوبوس ۶۰ دستگاه و پایانه شماره ۵ در خیابان هفده شهریور تا میدان شهدای مسجد گوهرشاد باتعداد اتوبوس ۳۰ دستگاه به سرویس‌دهی خواهد پرداخت.
منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهدمقدس،