به گزارش خبرکده شهری -معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: نوروز فرصتی برای مسافران این ایام است که از جاذبه های گردشگری روستاها استفاده کنند.

[نوروز فرصتی برای استفاده از جاذبه های گردشگری روستاهاست]

سعید رضا جندقیان بیدگلی افزود: تعداد زیادی از روستاهای کشور از جاذبه‌ها و ظرفیت‌های متنوع بوم‌گردی، بافت با ‌ارزش و آثار تاریخی و مذهبی بر خوردارند ولی، تنها تعدادی انگشت شمار از روستاهای هدف گردشگری شناخته شده هستند.
وی ادامه داد: بسیاری از این روستاها به دلیل عدم اطلاع رسانی مناسب، برای اغلب گردشگران داخلی و خارجی ناشناخته اند که می‌بایست در فرصت‌های مناسب و به اشکال مختلف نسبت به معرفی جاذبه ها و ظرفیت‌های گردشگری آنها اقدام کرد.
جندقیان گفت : ایام نوروز به لحاظ سفر بسیاری از هموطنان به اقصی نقاط کشور، یکی از فرصت‌های بسیار مغتنم برای معرفی جاذبه ها و ظرفیت های گردشگری ناشناخته در روستاهای کشور است .
وی اضافه کرد: می بایست با ایجاد مراکز اطلاع‌رسانی در اماکن گردشگر پذیر شهری و پرتردد، زمینه‌های آشنایی گردشگران با آنها را در هر منطقه فراهم آورد.
معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های خاطر نشان کرد: این اقدام می‌تواند موجب هدایت بخشی از گردشگران به روستاهای دارای جاذبه‌های گردشگری و رونق اقتصادی آنها شود .
وی گفت : این موضوع به معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز پیشنهاد شده تا از طریق واحدهای تابعه این دستگاه مورد پیگیری قرار گیرد.
جندقیان افزود:بنابراین در ایام عید نوروز با ایجاد مراکز اطلاع‌رسانی در اماکن گردشگرپذیر، جاذبه ها و ظرفیت‌های گردشگری روستاهای کشور معرفی شوند.
منبع:ایرنا