تفاهم‌نامه سه‌جانبه بازپیرایی جلوخان آرامگاه فردوسی توسط شهردار مشهد، رییس شورای اسلامی شهر و مدیرکل میراث‌فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی به امضا رسید.
به گزارش خبرکده شهری؛ تقی‌زاده، شهردار مشهد مقدس در حاشیه مراسم امضای این تفاهم‌نامه اظهار کرد: قرار شد که با همکاری طرفین به موضوع پیشخوان آرامگاه فردوسی پرداخته شود و تفاهم‌نامه‌ای بین من، مدیر کل و رییس شورای اسلامی شهر در این زمینه امضا شد.
وی افزود: در اسرع وقت باید توسط شهرداری و میراث فرهنگی طرح اجرایی تهیه شود و پس از آن ما در شهرداری آمادگی کامل داریم که این کار را انجام دهیم.
شهردار مشهد درباره دیگر تفاهمات صورت‌گرفته با میراث فرهنگی استان گفت: همچنین قرار است که شهرداری و میراث فرهنگی برای برگزاری هفته بزرگداشت فردوسی برنامه‌ریزی کنند که مشارکت مردم در این برنامه افزایش یابد.
وی تصریح کرد: برنامه‌هایی مانند نقالی، پرده‌خوانی، شاهنامه‌خوانی، قصه‌گویی و برنامه‌هایی که مرتبط با فردوسی و شاهنامه است در این ایام برگزار خواهد شد و ما نیز به میراث فرهنگی کمک خواهیم کرد تا کار ویژه در این خصوص صورت گیرد.
تقی‌زاده گفت: شهر مشهد خیلی بی‌جان شده است و نیاز به روح دارد، شهری که روح نداشته باشد، مردم در آن شهر راحت نیستند، بنابراین با مساعدت میراث فرهنگی آمادگی داریم از نظر اجرایی و از نظر مالکیت در این کارها دخالت کنیم.
شهردار مشهد مقدس بیان کرد: هر آنچه از آثار قدیمی شهر را که از بین نرفته است باید نگه داریم و حفظ کنیم؛ این وظیفه ملی و مشهدی بودن ماست که آثار فرهنگی و تاریخی را نگهداری کنیم تا روح به صورت کامل از مشهد رخت برنبندد.
در ادامه ابوالفضل مکرمی‌فر، مدیر‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، در این‌باره گفت: تفاهم‌نامه بازپیرایی جلوخان باغ آرامگاه فردوسی با حضور شهردار و رییس شورای اسلامی شهر نهایی شد.
منبع:پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد