مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی بر لزوم بهره‌گیری از سرمایه‌های اجتماعی شهر به منظور فقرزدایی تاکید کرد.
به گزارش خبرکده شهری، حبیب‌ا… آسوده با بیان این مطلب در نشست با مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری مشهد، گفت: باید بتوان ارتباط بین نیازمندان و نیکوکاران شهر را برقرار کرد. از آنجا که شهرداری بخش عمده سرمایه‌های اجتماعی را در اختیار دارد، می‌توان به منظور برقراری این ارتباط از آن بهره جست.
وی با تاکید بر سهم بسزای شهرداری در این موضوع، اظهار کرد: با توجه به وجود ظرفیت‌های موجود، شهرداری مشهد و کمیته امداد می‌توانند در حوزه فرهنگ‌سازی احسان و نیکوکاری اقدامات مشترکی انجام دهند.
آسوده خاطرنشان کرد: همچنین ضرورت دارد از سرمایه‌های اجتماعی مسئولان نیز استفاده شده و برای ترویج فرهنگ نیکوکاری بهره‌گیری شود.
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی با تاکید بر اتخاذ رویکرد مردمی در اهداف و عملکردهای کمیته امداد امام خمینی(ره)، بیان کرد: در حال حاضر بیش از ۸۵ درصد بودجه این سازمان دولتی و کمتر از ۱۰ درصد بودجه از سوی کمک‌های مردمی است و اهمیت دارد برای جلب و جذب کمک‌های مردمی تلاش شود.
وی با اشاره به زیباسازی صندوق‌های خیرات، گفت: باید افراد از تمامی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود بهره‌گیری کرد.
آسوده با بیان اینکه فقر در حاشیه شهر مشکل‌آفرین است و ضرورت همکاری و اجماع دستگاه‌ها را در رفع این مشکل می‌طلبد، بیان کرد: هم‌اکنون ۱۰۰ هزار نفر در مشهد تحت پوشش کمیته امداد هستند و ۱۰۰ هزار نفر دیگر نیز خدمات دریافت می‌کنند.
منبع:پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهدمقدس