شهردار منطقه ۴ تبریز از برگزاری جشنواره محلات در ۱۱ محله تاریخی این منطقه خبر داد و گفت: توسعه و آبادانی منطقه و شهر بدون توجه به اصالت تاریخی و فرهنگی محلات، میسر نیست.

به گزارش خبرکده شهری ، اکبر امجدی در جشن‌های ویژه دهه امامت و ولایت در محله کوچه‌باغ خاطرنشان کرد: تجربه تاریخی نشان داده که مردم هر شهر و کشور، تنها با تکیه بر هویت و فرهنگ خود می‌توانند بر مشکلات و موانع فائق بیایند.
وی ادامه داد: علی‌رغم گسترش فضای مجازی و فرصت‌های آموزشی، متاسفانه اطلاعات جوانان و نوجوانان ما از گذشته شهر و محله خود بسیار محدود است که این امر، از نارسایی‌های فرهنگی و کم‌توجهی عموم بخش‌های اجرایی حکایت دارد.

شهردار منطقه ۴ تبریز در همین راستا، از برگزاری جشنواره‌های محلات در ۱۱ محله تاریخی سطح منطقه خبر داد و افزود: حوزه شهرداری منطقه ۴، با توجه به برخورداری از از بافت تاریخی و فرهنگی، حایز نقش پررنگ در تاریخ معاصر شهرمان است؛ از این رو، مصمم هستیم با همراهی سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز، در استفاده از فرصت این جشنواره‌ها، ظرفیت‌های تاریخی و فرهنگی محلات را به شهروندان ارائه دهیم.

امجدی، اجرای برنامه‌های نشاط‌بخش و متنوع و آموزش‌های شهروندی را از دیگر، رویکردهای جشنواره‌های محلات عنوان کرد.

شهردار منطقه چهار تبریز تصریح کرد: در روزهای آتی، مقارن با ایام پرخیر و برکت دهه امامت و ولایت، جشنواره محلات، در محله تاریخی کوچه‌باغ برگزار می‌شود و بعد از آن نیز مطابق برنامه‌‌ریزی صورت‌گرفته در محله پرافتخار امیرخیز، شاهد اجرای پربارترین برنامه‌های محله‌محور خواهیم بود.