با تصویب شورای اسلامی شهر شیراز در پنجاه و دومین صحن علنی، نرخ کرایه جابجایی مسافر در شبکه حمل و نقل و مسافر شهر شیراز شامل ناوگان اتوبوس، مینی بوس، تاکسی و سرویس مدارس در سال ۹۷، افزایش یافت.

به گزارش خبرکده شهری ، نرخ سرویس مدارس و ناوگان تاکسیرانی ۱۵ درصد و نرخ ناوگان اتوبوسرانی براساس پیمایش و به صورت متغیر برای خطوط مختلف افزایش یافت. رییس سازمان حمل و نقل مسافر درون شهری با اشاره به نوسانات نرخ ارز و به تبع آن گران شدن قطعات و لوازم یدکی ناوگان حمل و نقل عمومی، گفت: در حال حاضر شیراز به نسبت سایر کلانشهرها همچون مشهد، ارزان ترین شهر در زمینه حمل و نقل عمومی است و افزایش نرخ باعث بهبود وضعیت معیشت رانندگان و مطلوب تر شدن خدمات رسانی به شهروندان می شود. ناصری افزایش کرایه ناوگان حمل و نقل عمومی را گامی در جهت توسعه کمی و کیفی این ناوگان دانست و افزود: در حال حاضر با تعامل صورت گرفته، ۱۸۰ دستگاه اتوبوس با نرخ پیشین و بدون پرداخت هیچگونه خسارتی به ناوگان حمل و نقل عمومی شیراز اضافه می شود. وی محاسبه نرخ کرایه اتوبوس براساس پیمایش را اقدامی در راستای توسعه عدالت اجتماعی دانست و گفت: تفاوت نرخ در پرداخت کرایه نقدی و الکترونیکی منجر به تشویق هر چه بیشتر شهروندان به استفاده از کارت بلیت الکترونیک و بهره مندی از مزایای آن می شود.
رییس سازمان حمل و نقل مسافر خاطرنشان ساخت: جهت رفاه حال شهروندان بسترهایی به منظور فروش کارت بلیت الکترونیک در اتوبوس ها فراهم شده است.
منبع: پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز