با توجه به پیش بینی هواشناسی مبنی بر بارش باران ، نیروهای خدمات شهری شهرداری منطقه ۵ برای دفع آبهای سطحی در آماده باش کامل هستند .

به گزارش خبرکده شهری ؛ از آماده باش نیروهای خدمات شهری در پی بارش باران خبرداد وگفت: با توجه به پیش بینی هواشناسی مبنی بربارش باران، این شهرداری اقدام به اعلام آماده باش حوزه معاونت خدمات شهری در نواحی چهارگانه خدماتی جهت مقابله با گرفتگی معابر در پی بارش باران کرده است.
سواری با اشاره به اینکه براساس پیش بینی هواشناسی مبنی بر بارش باران از شب یکشنبه تا روزسه شنبه در اهواز ادامه دارد، اظهار کرد: نیروهای خدمات شهری شهرداری منطقه در نواحی چهارگانه مستقر که در موقع بارندگی به دو شیفت صبحکار و عصرکار تقسیم و علاوه بر تانکر آب نیروها به شنل، چکمه، طی و لاستیک رنگی مجهز می شوند تا مشغول خدمت رسانی به شهروندان و دفع آبهای سطحی و پاکسازی معابر نمایند .
وی ادامه داد: لایروبی جویهای روباز، پاکسازی شاخ وبرگ خشک از معابر، هرس و جمع آوری درختان جهت جلوگیری از شکستگی آنها موقع وزش باد، کف پوش گذاری پیاده روها ، همسطح سازی دریچه های فاضلاب، حمل نخاله، زباله و لجن در معابر، تسطیح وپاکسازی خیابانهای خاکی، زیرسازی و چاله پرکنی معابر و غیره از اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از گرفتگی معابر در سطح منطقه می باشد .