با توجه به استقبال گسترده شهروندان و با هدف حفظ مناظر برگ‌ریزان پاییزی و ارتقای سطح زیبایی‌های بصری فضای سبز شهری؛ یکی از خیابان‌های بوستان کوهسنگی به عنوان مسیر پاییزی معرفی شد.
به گزارش خبرکده شهری، حرکت پیاده طبیعی‌ترین، قدیمی‌ترین و ضروری‌ترین شکل جابه جایی انسان است و پیاده‌روی هنوز مهم‌ترین امکان برای مشاهده مکان‌ها، فعالیت‌ها و احساس شور و تحرک زندگی و کشف ارزش‌ها و جاذبه‌های نهفته در محیط است.
پیاده‌روی دارای اهمیت اساسی در ادراک هویت فضایی، احساس تعلق به محیط و دریافت کیفیت های محیطی است.
به دنبال نیاز به پیاده‌روی و آرامش روانی شهروندان و همچنین کمبود مکان‌هایی جهت پیاده‌روی ایمن و آرام، شهرداری منطقه و مدیریت بوستان بزرگ کوهسنگی اقدام به تعیین مسیری به عنوان مسیر پاییزی کردند.
در همین راستا و با هدف ارتقای سطح زیبایی‌های بصری فضای سبز شهری و استفاده حداکثری از مناظر برگ ریزان پاییزی یکی از خیابان‌های بوستان بزرگ کوهسنگی به عنوان مسیر پاییزی معرفی شد.
این مسیر در ایام برگ‌ریزان پاییزی به منظور بهره‌مندی زائران و مجاوران از چشم‌اندازهای زیبا و روح نواز طبیعت، معبر پاییزی در این مجتمع اکران شد؛ در این معبر علاوه بر وجود انبوه برگهای رنگارنگ درختان، تصاویری از مناظر زیبای کوهسنگی نیز به نمایش درآمده است .
منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد