همزمان با روزهای پایانی ماه صفر ۳۵۰ دستگاه اتوبوس به صورت ویژه به زائران سرویس‌دهی می‌کند.
به گزارش خبرکده شهری ، همزمان با ایام رحلت پیامبر اکرم(ص)، شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا (ع) حجم زیادی از زائران در قالب کاروان‌های سواره و پیاده به شهر مشهد سفر می‌کنند لذا باید برای خدمت‌رسانی به این زائران برنامه‌ریزی ویژه‌ای انجام شود.
در این راستا برنامه‌ریزی شده تا ۳۵۰ دستگاه اتوبوس همزمان با رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) و ۳۵۰ دستگاه اتوبوس همزمان با شهادت امام رضا(ع) در مسیرهای منتهی به حرم مطهر به زائران سرویس‌دهی کنند.
این اتوبوس‌ها تا نزدیکترین نقطه به حرم مطهر به زائران سرویس‌دهی می‌کنند و در صورت عدم امکان تردد سرویس‌دهی به میدان شهدا، میدان بسیج، تقاطع شهید گمنام و میدان عدالت منتقل خواهد شد.
سال گذشته ۲۰۰ دستگاه اتوبوس برای انتقال زائران پیاده از ورودی‌های شهر در نظر گرفته شد و امسال نیز بسته به نیاز تا همین تعداد اتوبوس برای اتقال این عزیزان در نظر گرفته شده است.
شرکت واحد گشت مجری انحصاری دربستی های سازمان برای در اختیار گذاشتن اتوبوس‌های دربستی به زائرینی که به صورت گروهی و از این پایانه ها وارد مشهد می شوند در این دو پایانه با ناوگان کافی مستقر می باشد.
گفتنی است علاوه بر تقویت سرویس‌دهی، استقرار نماینده سازمان در مرکز کنترل ترافیک، آماده‌باش نیروهای نظارتی، امدادی و فنی و آماده‌باش کلیه توقفگاه‌های اتوبوس از دیگر اقدامات سازمان در این ایام می‌باشد.
منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد