شهردار منطقه ثامن گفت: از ابتدای فصل پاییز تا کنون بیش از ۸۰ هزار بوته انواع گل فصلی در منطقه کاشته شده است.
به گزارش خبرکده شهری ، سید مصطفی نعمتی اظهار داشت: حفظ و نگهداری فضای سبز شهری نقش موثری در ارتقاء نشاط زائران و مجاوران و افزایش زیبایی‌های بصری اطراف حرم مطهر رضوی دارد.
وی تاکید کرد: در همین راستا یکی از اولویت‌های شهرداری منطقه ثامن افزایش فضاهای سبز موجود به روزآوری و واکاری مستمر گل‌های دائمی و کاشت انواع گلهای رنگارنگ فصلی می‌باشد که همزمان با واپسین روزهای ماه صفر و در آستانه ماه ربیع الاول و اعیاد مبارک این ماه و نیز به منظور میزبانی از زائران امام مهربانی‌ها در این ایام، به صورت گسترده‌تری صورت می‌پذیرد.
شهردار منطقه ثامن افزود: با وجود محدودیت‌های ترافیکی و همچنین دشواری حمل گونه‌های گیاهی در معابر منتهی به حرم مطهر در ایام دهه آخر ماه صفر، تلاش همکاران ما در مجموعه اداره فضای سبز به صورت مستمر ادامه دارد و از ابتدای فصل پاییز تاکنون بیش از ۸۰ هزار بوته انواع گل فصلی در بوستان‌ها، فلاورباکس‌ها و میادین پیرامون حرم مطهر رضوی کاشته شده است.
وی خاطرنشان کرد: این گونه‌های گیاهی شامل انواع گل همیشه بهار، داوودی، کلم تزیینی و سایر گونه‌های مقاوم در برابر سرما بوده که در میادین، بوستان‌ها، گلدان‌ها و فلاور باکس‌های ثابت و پرتابل سطح منطقه به کار رفته است.
منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد