عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: ما در دانشگاه فردوسی این آمادگی را داریم تا خوشه حمل و نقل شهری را با مشارکت مدیریت شهری مشهد راه‌اندازی کنیم.
به گزارش خبرکده شهری ، موسوی، در بازدید از غرفه مرکز پژوهش‌های شورای شهر مشهد در نمایشگاه هفته پژوهش و حضور در پنل ” پژوهش در حمل و نقل شهری ” اظهار داشت: در دانشگاه فردوسی با یک تغییر نگرش، به سوی دستیابی به دانشگاه کارآفرین حرکت کرده‌ایم و در این راه نظام توسعه فناوری ایجاد کرده‌ایم.
وی افزود: ارتباط سیستماتیک دانشگاه با مجموعه شهرداری و شورای شهر به خصوص کمیسیون‌های تخصصی شورا می‌تواند روند توسعه فناوری شهر مشهد را در سطح کشور منحصر به فرد کند.
این استاد دانشگاه تصریح کرد: از شهرداری مشهد به خاطر پیشگام بودن برای استفاده از ظرفیت‌های فناوری استان و کشور و نخبگان و اختصاص درصدی از بودجه خود به حوزه پژوهش تشکر می‌کنم.
موسوی با اشاره به اینکه در شرکت قطارشهری و سازمان پسماند، پروژه‌های مختلفی توسط شرکت‌های دانش بنیان اجرایی شده است، ادامه داد: آمادگی داریم تا “خوشه حمل و نقل شهری ” را در دانشگاه فردوسی با مشارکت مدیریت شهری مشهد راه‌اندازی کنیم.
وی خاطرنشان ساخت: باید استارت آپ‌هایی به صورت مشترک توسط مدیریت شهری مشهد و دانشگاه فردوسی برای دریافت و پروراندن ایده‌های ناب حوزه حمل و نقل و ترافیک تعریف شود.
موسوی تاکید کرد: باید پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دوره کارشناسی ارشد و دکتری به سمت و سوی نیازها و درخواست‌های مدیریت شهری سوق داده شود تا ارزش افزوده آنها بالاتر رود.
عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی مشهد با ارایه این پیشنهاد که مرکز پژوهش‌های شورای شهر به مرکز “پژوهش و فناوری” شهر مشهد تبدیل شود، افزود: با افتخار اعلام می‌کنم امروز علاوه بر مرکز رشد جامعه، مرکز رشد تخصصی علوم انسانی را نیز راه‌اندازی کرده‌ایم.
موسوی گفت: تعداد شرکت‌هایی که در دانشگاه فردوسی دانش‌بنیان شده‌اند ۳۰ شرکت بوده که تعداد آنها از ۱۴ استان کشور بیشتر است.