اسماعیل عرشیان مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری قزوین از حضور روزانه یک خودروی گشت و بازرسی حمل و نقل عمومی در مدارس قزوین به منظور نظارت بر روند فعالیت خودروهای سرویس مدارس خبر داد.

به گزارش خبرکده شهری ؛ عرشیان گفت: به منظور نظارت بر فعالیت و عملکرد خودروهای سرویس مدارس، تا پایان سال تحصیلی به طور روزانه دو مدرسه در سطح شهر مورد نظارت و بازرسی قرار می گیرد.

وی ادامه داد: در این بازدیدها که با همراهی مامور پلیس راهور صورت می گیرد، مواردی همچون مجوز فعالیت، برچسب و آرم و علائم، مطابقت راننده با مجوز، کد و پلاک خودرو، مغایرت نداشتن پلاک خودرو با مجوز و تعداد سرنشینان سرویس مدرسه به دقت مورد بررسی و بازبینی قرار می گیرد و در صورت بروز تخلف، مدارک خودروی متخلف ضبط می شود.

عرشیان تصریح کرد: در سال تحصیلی جدید، هزار و ۳۴۰ خودروی سرویس مدارس که ۹۳۷ نفر آن ها آقایان و ۴۰۳ نفر آنان بانوان هستند، در قالب ۷۰۳ دستگاه تاکسی و ۶۳۷ دستگاه خودروی شخصی تحت نظارت سازمان تاکسیرانی، جا به جایی بیش از ۱۱ هزار دانش آموز را بر عهده دارند.

وی در خاتمه یادآور شد: طبق قانون، رانندگان سرویس مدارس باید دارای گواهی نامه پایه ۲ باشند و سوار کردن بیش از ۴ دانش آموز و ارائه خدمت به بیش از ۲ مدرسه برای رانندگان سرویس مدارس ممنوع می باشد.