سرپرست معاونت خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد گفت: نوروز امسال با بیش از ۹۰۰ المان گل، آبنما و گذر گل به استقبال بهار می‌رویم.
به گزارش خبرکده شهری ، مهدی یعقوبی در خصوص برخی از اقدامات این معاونت در راستای استقبال از بهار افزود: نوروز امسال با ۸۹ طراحی جدید از جمله ۷۵ المان جدید به همراه ۱۴ مدل جدید توپیاری، که با تکرار تعدادی از این موارد ۱۶۰ المان جدید خواهند بود به استقبال بهار ۹۸ خواهیم رفت.
وی با بیان اینکه در کنار ۱۶۰ المان جدید از تعدادی از طرح‌های قدیمی نیز استفاده خواهد شد، اظهار کرد: در مجموع نوروز امسال ۹۰۰ المان گل، آبنما و گذر گل در شهر اکران خواهد شد.
سرپرست معاونت خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد تصریح کرد: تفاوت عمده طراحی المان‌های گل نوروز امسال با نوروز سال گذشته تجمیعی و تعاملی بودن آنهاست که به صورت المان‌های تعاملی، جشنواره‌ها و گذرهای گل به همراه رویدادهای هنر و نمایش‌های خیابانی در ایام نوروز اجرا می‌شود.
یعقوبی با اشاره به اینکه یکی از طراحی‌های ویژه در نوروز بوستان‌های سیار است، ادامه داد: براساس این طرح یکسری از المان‌های جدید در ایام نوروز، در قالب طراحی زیبا، روی کفی تریلی قرار داده می‌شود و چند روز در پایانه‌ها و محل‌های مناسب برای استفاده شهروندان جهت گرفتن عکس یادگاری مستقر می‌شود و سپس با همراهی دوچرخه‌های حامل گل به عنوان سفیران بهاری به نقطه‌ای دیگر از شهر منتقل می‌شوند.
سرپرست معاونت خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد گفت: همچنین با توجه به طراحی گلکاری جدید نسبت به سال گذشته در تمامی میادین، بولوارها و فضاهای سبز در سطح شهر جلوه‌های متفاوتی ایجاد خواهد شد که هم‌اکنون عملیات اجرای طرح‌های گلکاری در محورهای شاخص آغاز شده است و تا اواخر اسفند ماه با کاشت گل‌های مناسب به پایان خواهد رسید.
وی افزود: نوروز امسال در طراحی المان‌های گل از نور، آب نما و رنگ نیز استفاده ویژه خواهد شد تا همزمان با فرارسیدن بهار به محیط زیست شهری طراوت بیشتری داده شود.