عصر دیروز؛ شهردار ارومیه لایحه بودجه ۱۲هزار و۷۰۰ میلیارد ریال سال ۹۸ با اولویت ارتقاء ارزش زندگی در بافت فرسوده را تقدیم شورای اسلامی شهر کرد.

به گزارش خبرکده شهری ؛ محمد حضرت پور در جلسه تقدیم بودجه سال ۹۸ به شورای اسلامی شهر بیان کرد: دومین بودجه شهرداری ارومیه و سازمان های وابسته دردولت دوازدهم و دوره پنجم شورای اسلامی شهر با رقمی معادل با ۱۲هزارو ۷۰۰میلیارد ریال با پیام ارتقاء ارزش زندگی در بافت فرسوده با محوریت توسعه پایدار و زیست پذیری شهری و رویکرد مشارکتی شهروندان، مسئولیت پذیری و پاسخگویی همکاران و تقویت انضباط مالی به شورای اسلامی شهر جهت تصویب تقدیم شد.

وی عنوان کرد: ۷۵ درصد از کل بودجه سال ۹۸ صرف امورات عمرانی و مابقی امورات جاری می شود.

شهردار ارومیه گفت: اجرای سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری و دولت تدبیر و امید و سیاست های ابلاغی شواری شهر و بخشنامه ابلاغی دفتر برنامه ریزی و بودجه سازمان شهرداری ها و بروز بودن حقوق و مزایای پرسنل، پرداخت پاداش پایان خدمت همکاران و توجه ویژه به رفاه و معیشت کارکنان از اولویت های بودجه سال ۹۸ است .

وی رعایت اصل صرفه جویی، پرداخت دیون و کسورات اعم از بیمه و مالیات، پرداخت هزینه ها ی ضروری نگهداشت شهر، تکمیل پروژه های نیمه تمام عمرانی، مرمت و آسفالت معابر اصلی با اولویت مناطق مرکزی وبافت فرسوده، تجهیز ناوگان اتش نشانی و حمل و نقل عمومی، ایجاد زیر ساخت و توجه ویژه به برنامه های ارومیه ۲۰۲۰ را از دیگر اولویت های بودجه سال اتی عنوان کرد.

حضرت پور با اشاره به مهمترین راهبردها و سیاست های بودجه سال ۹۸، اظهار کرد: اصلاح و پیگیری نحوه اخذ مطالبات از اشخاص حقیقی و حقوقی و بالا بردن ضریب وصول پذیری درآمدها، استفاده از اوراق مشارکتی در خرید اتوبوس به منظور نوسازی حمل و نقل عمومی، استفاده و بهره برداری بهینه از املاک، دارایی ها و مستغلات شهرداری، تملک باغات اطراف شهر و ساماندهی دستفروشان و ایجاد بازارهای روز و سیاست های و اقدامات جلوگیری از سد معبر، توجه ویژه به سلامت اداری با محوریت شفاف سازی و ارائه خدمات الکترونیکی از مهمترین راهبردهای و سیاست های بودجه سال ۹۸ است .

وی با بیان اینکه اتمام پروژه نیمه تمام از اولویت های سال ۹۸ است،گفت: فاز دو تقاطع غیرهم سطح آذربایجان در سه ماهه اول سال ۹۸ گشایش می یابد و این پروژه در طول سال به بهره برداری کامل می رسد.

شهردار ارومیه تکمیل و تجهبز شهربازی چی چست، بهره برداری از پارک سلامت، افتتاح فاز اول عملیات کمربندی دوم شهر، ادامه عملیات احداث پروژه یادمان شهید باکری، خرید و تجهیز ۵۰ دستگاه خودروی سازمان پسماند و نوسازی بخشی از ناوگان حمل و نقل عمومی با خرید ۵۰ دستگاه را از مهمترین و شاخص ترین پروژه های پیش بینی در سال ۹۸ برشمرد.