مهندس افشانی: سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور باید مغز متفکر شهرها و روستاها باشد

رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با بیان اینکه این سازمان با توجه به اهداف و وظایف تعیین شده از مهم ترین سازمان های اداری و اجرایی کشور است، از مدیران و کارشناسان سازمان خواست با برنامه ریزی های دقیق، این سازمان را به مغز متفکر شهرها و روستاها تبدیل نمایند.
به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، سید محمدعلی افشانی که یکشنبه ۱۹ آذر در نشست صمیمانه با مدیران و کارکنان سازمان سخن می گفت، اظهار کرد: همه ما باید برای خوشنامی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور و بهبود اقدامات و عملکرد آن تلاش همه جانبه کنیم تا به خوشنام ترین سازمان اجرایی کشور تبدیل شویم.
وی با بیان اینکه کسب رضایت مردم مهمترین شاخص برای عملکرد دستگاه هاست، افزود: مجموعه مدیران و کارشناسان سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور باید برای کسب رضایت مردم از اقدامات و خدمات شهرداری ها و دهیاریها، برنامه ریزی های دقیق و اصولی انجام دهند زیرا تاثیر آنها در دورترین شهرها و روستاهای کشور دیده می شود و باید اعتقاد داشته باشیم که رضایت مردم، رضایت خداوند و مسئولان عالی رتبه نظام است.
وی اضافه کرد: سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور باید برای بهبود وضعیت شهرداریها و دهیاریها از ارتباط کاری خود با مجموعه استانداری ها بویژه معاونتهای عمرانی و دفاتر زیر مجموعه آنها نهایت استفاده را ببرد تا میزان اثرگذاری برنامه ها در شهرها و روستاها افزایش یابد.
افشانی افزود: همه ما باید با توجه گستردگی حوزه کاری سازمان، از میزان تاثیرگذاری کار روزانه خود در تقویت شهرها و روستاها مطمئن شده و آنرا بصورت مستمر افزایش دهیم.
رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور همچنین بر اشراف کارکنان سازمان بر قوانین مرتبط با حوزه کاری خود تاکید و تصریح کرد: مبنای عمل و رفتار ما باید قانون باشد و تسلط بر قوانین قطعا برای ما ظرفیت سازی های خوبی خواهد کرد.
افشانی همچنین گفت: با توجه به محدودیتهای مالی دولت، انتظار می رود سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در خصوص موضوعاتی مثل حضور بخش خصوصی در اجرای پروژه های شهری، برنامه ریزی های لازم را به منظور ایجاد درآمد پایدار انجام دهد.
وی همچنین از پیگیری ها برای اختصاص اعتبار دو میلیارد دلاری برای ساماندهی پسماندها از صندوق توسعه ملی و لحاظ شدن این موضوع در قانون بودجه سال ۹۷ کل کشور خبر داد.
افشانی همچنین بر رعایت حقوق انسانی بخصوص در ارتباط با ذینفعان و مخاطبان سازمان و تعامل و همکاری در حوزه های مختلف کاری تاکید نمود.
وی با اشاره به بودجه قابل توجه شهرداری های سراسر کشور تصریح کرد: مجموعه سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور باید با اتخاذ تدابیر لازم از حیف و میل منابع مردمی که در اختیار شهرداریهاست، جلوگیری نماید.
افشانی همچنین با تاکید بر لزوم رعایت قانون در محیط کار، از معاونان و مدیران کل سازمان خواست تا در حوزه زیرمجموعه خود برای آینده مدیرانی جسور، موفق و سالم تربیت نمایند.
وی همچنین با تاکید بر توانمندسازی کارکنان و سنجش میزان آگاهی آنها از مقررات حوزه کاری، از برگزاری آزمون علمی برای کارکنان سازمان در حوزه تخصصی آنها در ماه های آینده خبر داد.
افشانی همچنین از زحمات و خدمات مهندس خندان دل رییس سابق سازمان و سایر روسا و مدیران قبلی تقدیر و تشکر نمود.
شایان ذکر است پیش از سخنان مهندس افشانی تعدادی از کارکنان سازمان نظرات و درخواستهای خود را بیان نمودند.